چگونه زمان آچار به‌ دستی (wrench time) تکنسین‌های نت را بیشتر کنیم؟

ژوئن 8, 2015by Pamco
TIME-1-1280x853.jpg

زمان آچار به‌ دستی

بر اساس گزارش‌های عملکرد شرکت‌های کلاس جهانی، تکنسین‌های نت فقط بین 25% تا 35% از وقت خود را صرف انجام کار تعمیراتی می‌کنند و 65% تا 75% از زمان خود را در روز صرف کارهای غیر بهره‌ور می‌کنند! این درحالی است که بر اساس ارزیابی‌ها و پروژه‌های انجام گرفته توسط من و همکارانم در سال‌های اخیر، این شاخص در بین شرکت‌های بزرگ ایران بسیار کمتر از متوسط جهانی است!

برای این‎که تکنسین‌های نت کارایی و اثربخشی بالایی داشته باشند، فراهم کردن تمامی آنچه آن‌ها برای انجام دستور‌کار (work order) نیاز دارند، بسیار حائز اهمیت است.

 منظور از زمان آچاربه ­دستی مدت‌ زمانی که نیروهای تعمیراتی بدون احتساب زمان‌های پیش‌نیاز و پس‌نیاز، صرفاً مشغول تعمیر، تعویض و یا پایش وضعیت تجهیزات هستند.

تجربیات جهانی نشان می‌دهد که در اغلب موارد تکنسین‌ها و استادکاران زمان ارزشمند خود را به‌ ناچار صرف انجام وظایف سایر واحدهای دخیل در مسئله برنامه‌ریزی و اجرا فعالیت‌های تعمیراتی می‌کنند؛ چراکه اطلاعات موردنیاز آن‌ها در اختیارشان قرار نگرفته است. بر اساس گزارش‌های بین‌المللی این مسئله باعث کاهش زمان آچار به‌ دستی تا میزان 30% می‌شود.


حال چطور می‌توانیم ارزش نیروهای تعمیراتی خودمان را حداکثر کنیم و زمان آچار به‌ دستی آن‌ها را افزایش دهیم؟
  • طراحی نقشه‌های بصری از واحدهای عملیاتی

زمانی که نیروهای تعمیراتی نقشه‌های راهنمای موقعیت استقرار تجهیزات را همراه داشته باشند، مدت‌زمان جست‌وجو و رسیدن به محل تجهیز کاهش پیدا می‌کند و می‌توانند تجهیزات مختلف را روی نقشه مکان‌یابی کنند.

این روش به کاهش زمان انجام تعمیرات، دسترسی سریع و دقیق به ابزارها و قطعات یدکی و کاهش زمان لازم برای جست‌وجوی داده‌ها و اطلاعات تجهیز کمک می‌کند.

  • حذف موجودی‌های تکراری

وقتی موجودی‌های تکراری و قطعات غیرضروری موجود در انبار را کاهش دهید، تکنسین‌ها و استادکاران می‌توانند به‌سرعت به قطعات و ابزارهای موردنیازشان دسترسی پیدا کنند.

می‌توانید اقلام موجود در انبار را از طریق جست‌وجو و فیلترکردن اقلام غیرضروری و مازاد بهینه کنید. همچنین مطابقت‌دادن شمارۀ قطعه (part number) تأمین‌کننده با لیست قطعات یدکی موجود در انبار تضمین می‌کند که تعداد درستی از اقلام درست و موردنیاز را در انبار نگه می‌دارید.

  • یکپارچه‌سازی تمامی مستندات

با یکپارچه‌سازی تمامی مستندات مرتبط با مدیریت دارایی‌های فیزیکی در قالب یک منبع قابل‌اطمینان، سردرگمی‌ها و اتلاف زمان انجام کار را کاهش دهید.

وقتی بین تجهیز و تمامی داده‌های موردنیاز برای مدیریت بهتر آن‌ها یکپارچگی ایجاد کنید، کار را برای تکنسین‌ها و استادکاران نگهداری و تعمیرات بسیار آسان می‌کنید و می‌توانند کارشان را به‌طور کامل و با کیفیتی مطلوب انجام دهند. این کار به تکنسین‌ها و استادکاران تعمیرات امکان می‌دهد مستقیماً به مستندات مربوط به تمام دستور کارها دسترسی داشته باشد؛ امری که باعث می‌شود زمان آچاربه‌ دستی افزایش پیدا کند.

  • تدوین برنامه کار استاندارد

برنامه کار استاندارد (job plan) را می‌توان یکی از کامل‌ترین و مؤثرترین روش‌های افزایش زمان آچاربه‌ دستی و ارتقای بهره‌وری تکنسین‌ها و استادکاران در دنیای نگهداری و تعمیرات دانست که تمامی مواردی را که بدان اشاره شد در خود جای داده است.

«برنامۀ کار استاندارد» سندی است که موارد زیر را در اختیار تکنسین‌ها و استادکاران قرار می‌دهد: شرح کامل تمام فعالیت‌های تعمیراتی، زمان انجام هر فعالیت، ابزارهای موردنیاز، قطعات یدکی و مواد مصرفی، مستندات فنی و نقشه‌های ضروری، و ‌تمامی پیش‌نیازها و الزامات ایمنی.

لذا آشکار است که این برنامه می‌تواند به انجام باکیفیت کار در حداقل زمان ممکن کمک کند. همچنین می‌تواند به یک آلبوم تصویری از جزئیات مراحل انجام هر فعالیت بدل شود تا تمامی کارکنان نگهداری و تعمیرات بتوانند تمام فعالیت‌های تعمیراتی را به‌راحتی و مرحله‌به‌مرحله انجام دهند.

شایان‌ذکر است تدوین JOB PLAN در سال‌های گذشته در صنایع مختلف کشور توسط شرکت مشاور PAMCO پیاده‌سازی شده است و نتایج آن به‌صورت سالانه در همایش بین المللی ایمنی و مدیریت دارایی های فیزیکی ارائه گردیده است.


رضا نظری
کارشناس قابلیت‌اطمینان و مشاور برنامه‌ریزی فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات شرکت مشاور PAMCo
Reza.nazari@pamco.co

Reference : https://www.linkedin.com/pulse/how-increase-your-wrench-time-david-black/

Pamco