مدیریت تغییرات


در صنایع مختلف امروزی «تغییرات» هم می­‌توانند باعث بهبود عملکرد فعلی تجهیزات شده و هم می‌­توانند آن‌ها را در شرایط غیرعادی و نامطلوبی قرار دهند.

قرار گرفتن تجهیزات در شرایط غیرعادی از یک سو می‌تواند باعث حوادث ایمنی و از سوی دیگر باعث از دست دادن تولید و در نتیجه ضررهای کلان به افراد و صاحبان صنایع شود.

نقطۀ شروع در هر برنامۀ مدیریت تغییر تعریفی روشن و واضح از «تغییر» است؛ یک تعریف نامناسب از تغییرات در سازمان، باعث هدر رفتن زمان برای انجام آنالیزهای غیر ضروری شده و کارایی برنامۀ مذکور را پایین می‌آورد. بنابراین باید به صورت شفاف تعریف شود که چه چیز(هایی) در آن سازمان به عنوان تغییر محسوب می‌­شوند که ما علاقه‌­مند به مدیریت آن(­ها) هستیم. در واقع هرگونه حذف و اضافه نمودن، اصلاح فرآیند یا جایگزینی هر چیزی در سیستم (افراد، قطعات، فرآیندها و …) به جز جایگزینی آن­‌ها با همنوع­شان، تغییر محسوب شده و باید مدیریت شوند.

از طرفی ماهیت تغییر در تمام سازمان‌ها باعث ایجاد مقاومت، انکار و کارشکنی می‌شود. گروه مشاوران پمکو به دلیل بهره‌مندی از تخصص‌های مکمل در علوم انسانی، فنی و مدیریتی از جنبه‌های متفاوتی، تغییرات را تسهیل و ماندگار می‌کنند. ماندگاری تغییر اشاره به عدم تمایل سیستم به بازگشت به وضعیت پیش از اعمال تغییرات، دارد. به همین دلیل مشاوران و متخصصان زبردست یک بسته از ابزار‌های کاربردی را به بکار می‌گیرند تا فرایند تغییر به بهترین شکل ممکن شود. برای تغییر در سیستم‌های دارایی‌های فیزیکی، تغییر در روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌ها، تغییر در شرح وظایف و یا هر تغییر دیگری در سازمان می‌بایست، تعاملات و تأثیرات آن را بر سایر بخش‌ها در نظر گرفت که این مهم خود به یک نگاه سیستمی نیاز دارد و این نگاه سیستمی از طریق مشاوران ما در اختیار سازمان شما قرار خواهد گرفت.

باید توجه داشت از بین تمام تغییرات کنترل نشده‌­ای که به وقوع می‌­پیوندند، «تغییرات موقتی» مهلک­‌ترین آن‌ها و علل اصلی حوادث هستند؛ که در بسیار از مواقع افراد تمایلی به وارد کردن آن‌ها به چرخه­ی مدیریت تغییرات ندارند. در مورد این تغییرات نيز به کمک آموزش‌ها و ابزارهایی که تیم مشاوران پمکو در اختیار سازمان قرار می‌دهد از بازگشت تجهیزات یا دستورالعمل­‌ها به وضعیت اصلی و اولیۀ خود پس از پایان زمان تعیین شده، اطمینان حاصل كنيد.