تماس با ما۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۰۸
آوریل 5, 2020
start-1.jpg

کروناویروس از میان شرکت‌ها هم قربانی می‌گیرد؛ تا امروز هزاران شرکت نوپا در اقصانقاط دنیا چندین هزار نفر از کارکنانشان را اخراج یا مرخص کرده‌اند، از هزینه‌هایشان کاسته‌اند و سعی کرده‌اند کسب‌وکارشان را عوض کنند بلکه بتوانند از این بحران به سلامت عبور کنند. اما شاید این تلاش‌ها کافی نباشند. شرکت‌های استارتاپی برای رشد و ادامۀ حیات به پشتیبانی سرمایه‌گذاران دلگرم‌اند؛ سرمایه‌گذارانی که در این اوضاع و احوال ترجیح می‌دهند کمتر ریسک کنند


آوریل 4, 2020
MAINTENANCE-PLANNING.jpg

برنامه ریزی و زمانبندی نگهداری و تعمیرات را می توان سنگ بنای یک سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات کارآمد دانست چرا که به ما این اطمینان را می دهد که تکنسین ها و استادکاران ما در بهترین زمان و مکان و با بهترین ابزار ممکن برای انجام فعالیت نگهداشت حاضر خواهند بود. برنامه ریزی و زمانبندی کارآمد را می توان مجموعه اقداماتی که برای اولویت بندی و سازماندهی فعالیت های نگهداری و تعمیرات انجام می شود دانست به نحوی که فعالیت های تعمیراتی به موثرترین روش ممکن انجام شوند.


آوریل 4, 2020
Availablity.jpg

با توجه به گفته جان کمبل و جیمز پیکنل در کتاب آپتایم(Uptime)، زمان وقوع درصد زیادی از خرابی‌های تجهیزات را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، زیرا حدودا 89% از خرابی ها ماهیت مستقلی از زمان استفاده دارند و از الگوی مشخص وقوع خرابی پیروی نمی‌کنند. از این رو به سختی می‌توان برنامه نگهداشت پیشگیرانه برای این نوع خرابی‌ها، تدوین کرد و پیامد فقدان این برنامه، احتمال خرابی تجهیز در زمانی است که عملیات سازمان به آن وابسته است. این نوع خرابی‌ها باعث تحمیل هزینه‌های اضافی به سازمان می‌شوند. هزینه‌های خرابی و ازکارافتادگی، محرک اصلی تعمیرات بوده و اولویت‌های تعمیراتی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. از این رو امروزه در صنایع مختلف سلامت تجهیزات دارای اهمیت بالایی است.


آوریل 4, 2020
5risk.jpg

آیا تا به حال برای شما هم این پرسش ایجاد شده که ممکن است چه ریسک ها سر راه پروژه های مدیریت دارایی فیزیکی وجود داشته باشند؟ شرکت های پیشرو در این زمینه چه تجاربی دارند؟ برای مدیریت ریسک آنها چکار باید کرد؟ در ادامه سعی خواهیم کرد تا شما را با تجارب مدیریت ریسک در پیاده سازی سیستم مدیریت دارایی فیزیکی کارآمد و موثر آشنا کنیم.


مارس 29, 2020
PLANE.jpg

در ادامۀ سلسله نوشتارها دربارۀ تأثیر کروناویروس بر جامعه، این بار به سراغ مقاله‌ای از توماس فریدمن، ستون‌نویس نیویورک تایمز رفتیم. در این مقاله که در سوم فروردین منتشر شده است، فریدمن به سراغ برخی متخصصان از جمله دکتر دیوید کاتز رفته و رویکرد متفاوت این افراد را برای مقابله با کرونا توضیح می‌دهد.


مارس 26, 2020
Atlantic.jpg

نوشتار حاضر با بیانی ساده توضیح می‌دهد که ویروس کرونا – این مهمان ناخوانده – از کجا آمده، چه ساختاری دارد، با بدن ما چه می‌کند و چقدر قرار است ادامه یابد. باتوجه‌به اهمیت محتوا و روانی زبان آن، ما نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خودمان تصیم گرفتیم ترجمۀ فارسی آن را در اختیار مخاطبانمان قرار دهیم و گامی در جهت آگاهی‌بخشی به جامعه برداریم. آگاهی از بروز فاجعه پیشگیری می‌کند.


مارس 25, 2020
Crisis-Cashflow.jpg

مقالۀ پیش رو که توسط انجمن حسابداران خبره (ACCA) تهیه شده است، حاوی توصیه‌هایی برای کسب‌وکارها و شرکت‌هاست تا برای بحران برنامه‌ریزی کنند و گردش جریان نقدی خود را در دوران پسابحران مدیریت کنند. این مقاله باتوجه‌به همه‌گیری ویروس کرونا در سرتاسر جهان کوشیده با بیانی ساده و به اختصار، راهکارهایی عملیاتی برای مدیریت ریسک‌های اقتصادی شیوع بیماری کرونا برای تمام کسب‌وکارها ارائه کند. این مقاله در 22 اسفند 98 در وبسایت accaglobal.com منتشر شده است.


مارس 24, 2020
Businesses.jpg

کسب‌وکارها همگی تحت تأثیر گسترش ویروس کرونا قرار گرفته‌اند. سایۀ ترس بر تمام جوامع سایه افکنده و فعالیت‌های اقتصادی متوقف شده‌اند. در این میان شرکت‌های کوچک و متوسط بیشتر از همه در معرض خطر هستند؛ زیرا سرمایۀ کمتری دارند و در بحران‌ها آسیب‌پذیرترند. در چنین شرایطی حسابداران می‌توانند وارد گود شوند و از دانش و خبرگی خود برای کمک به بقای شرکت‌ها بهره ببرند. این مقاله که در 12 مارس 2020 در سایت accaglobal.com منتشر شده است، گام‌هایی عملیاتی را برای گذار از این وضعیت بحرانی پیشنهاد می‌دهد.


مارس 22, 2020
coronavirus-24.jpg

این مقاله که در 29 اسفند 98 منتشر شده است، ادامۀ مقالۀ «شیوع کرونا در جهان: چرا همین حالا باید اقدام کرد» است که پیش‌تر ترجمه‌اش را منتشر کردیم. حرف اصلی مقالۀ قبلی – که 40 میلیون بازدید داشت و به بیش از 30 زبان ترجمه شد – این بود که تعداد مبتلایان واقعی بین 10 تا 100 برابر مبتلایان رسمی است و کشورهای درگیر همین حالا باید دست به کاری بزنند.


مارس 18, 2020
industry-4.0.jpg

از زمان آغاز انقلاب صنعتی، پیشرفت‌های فناورانه به‌طرز چشم‌گیری در صنایع در حال افزایش بوده‌اند. استفاده از ماشین‌های بخار در قرن نوزدهم، استفاده از انرژی الکتریسیته برای سرعت‌بخشیدن به تولید انبوه از اوایل قرن بیستم و ظهور اتوماسیون از سال 1970 به بعد همه نقاط عطفی در انقلاب‌های صنعتی جوامع بوده‌اند.