ماژول ارزیابی وضعیت سلامت تجهیزات (ACA)


ماژول ارزیابی وضعیت سلامت تجهیزات (ACA)ماژول ارزیابی وضعیت سلامت تجهیزات (ACA: Asset Condition Assessment) همانطور که در نامش پیدا است، به کاربران این امکان را می‌دهد که بر اساس نیازمندی‌ها و معیارهایی متناسب با کلاس تجهیز به ارزیابی وضعیت سلامت آن بپردازند. در نتیجه پیش فرض استفاده از این سرویس، دسترسی به تجهیزات و کلاس‌های ثبت شده در ماژول Asset Registry است.

ماژول ACA یکی از ماژول‌های مدیریت عملکرد تجهیزات (APM: Asset Performance Management) است که با ثبت درجه سلامت درمورد معیارهایی از خرابی (که عموما پاسخ قطعی با نت روزمره نمی‌توان به آن‌ها داد) و افت وضعیت در آن‌ها که به معنی افت کلی سلامت تجهیز است، این امکان را به سازمان می‌دهد که بتوان در خصوص وضعیت و ترندهای سلامت تجهیزات برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کرد.


امکانات ماژول ارزیابی وضعیت سلامت در نرم افزار Effectus

امکانات ماژول ACA شامل موارد زیر است:

  • تعریف معیارهایی برای مکانیزم‌های خرابی که با نگهداشت روتین قابل مدیریت نیستند
  • ارزیابی و رتبه‌بندی سلامت تجهیزات
  • بررسی ترندهای سلامت تجهیزات
  • انعکاس شاخص سلامت تجهیز در فرمول‌بندی استراتژی‌های تجهیزات


اهمیت ماژول ارزیابی وضعیت سلامت تجهیزات (ACA)

از طریق ماژول ارزیابی وضعیت سلامت تجهیزات (ACA)، اطلاعات و داده‌های تجهیزات بررسی و تجزیه و تحلیل می‌شوند تا وضعیت دارایی و عمر باقی مانده تخمین زده شود.

البته این ارزیابی شامل استفاده از اطلاعات حاصل از مصاحبه و جمع آوری داده‌های میدانی می‌باشد؛ اطلاعات جمع آوری و تحلیل شده در این ماژول برای تصمیم‌گیری‌های استراتژیک از جمله تصمیم‌گیری بین تعمیر یا جایگزینی، انتخاب تجهیز و انواع ارزیابی‌های مختلف استفاده می‌شود.

توصیه‌های حاصل از ارزیابی ماژول ACA با دیگر روش‌های مبتنی بر ریسک که در بسته APM توسعه می‌یابند برای اطمینان از کیفیت و یکپارچگی داده‌ها یکپارچه می‌شود تا بتوان از بهبود مستمر اطمینان یافت.


Effectus نخستین بسته نرم‌افزاری مدیریت عملکرد تجهیزات و ارائه کننده سرویس‌های نسل چهارمی برای مدیریت تجهیزات و دارایی‌های فیزیکی است. نسل جدیدی از نرم افزارهای CMMS/EAM که ماژول‌های گسترده‌تری نسبت به آن‌ها داشته و در بسته نرم افزاری مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus توسعه یافته است، علاوه بر اینکه نیاز به ماژول‌های CMMS و EAM های متداول در بازار از قبیل مدیریت تجهیزات، مدیریت دستورکارها، مدیریت انبار و غیره را برآورده می‌کند، داده‌های تولید شده و در گردش در این ماژول‌ها را آماده تحلیل‌های موثر می‌نماید و در محیطی یکپارچه، استراتژی‌ها و فعالیت‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که در بهبود دسترس پذیری تجهیزات و قابلیت اطمینان و در عین حال کاهش هزینه و ریسک، نقش بی رقیبی دارد.

در کمتر از 24 ساعت می‌توانید استفاده از ماژول ارزیابی وضعیت سلامت تجهیزات (ACA: Asset Condition Assessment) را در نرم افزار Effectus آغاز و در هر زمان و مکانی، تصمیم‌های درستی در مورد تجهیزاتتان بگیرید.