مسابقه مدیریت دارایی های فیزیکی

مسابقه مدیریت دارایی های فیزیکی

Title:

Description:


جامعۀ مدرنی که ما در آن زندگی می‌کنیم، برای اینکه به‌درستی کار کند و نظم و روالی مناسب داشته باشد، به‌شدت به دارایی‌های فیزیکی وابسته است. برای اینکه این دارایی‌ها بتوانند جریان ارائۀ خدمات و کالاها را در زمان حال و آینده تضمین کنند، به عرصه‌ای موسوم به «مدیریت دارایی‌ها» نیاز است. دارایی‌ها می‌توانند هر چیزی باشند، از برند و مجوز و مسیرهای انحصاری گرفته تا مجموعه‌ای از شرکت‌ها و تجهیزات و فرصت‌ها؛ یعنی هر چیزی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید تا به هدفتان برسید!

مفاهیم زیربنایی عرصۀ «مدیریت دارایی‌ های فیزیکی» طی چند دهۀ گذشته و در گستره‌ای از کشورها و فرهنگ‌های گوناگون شکل گرفته‌اند. مدیریت دارایی‌ها عرصه‌ای پیچیده است و کماکان در حال تکامل و تغییر است؛ تغییری که از خود دارایی‌ها، بستر آن‌ها، یا سیستم‌های مورد استفاده برای مدیریت آن‌ها ناشی می‌شود.

موفقیت در مدیریت دارایی‌ها مستلزم مشارکت فعال افراد متعددی در سازمان و در زنجیرۀ تأمین سازمان است؛ همچنین مستلزم شناسایی ذی‌نفعان درونی و بیرونی مانند سهامداران و قانون‌گذارانی است که خواهان نقش‌آفرینی در این فرایند هستند. امروزه دیگر سازمان‌ها پذیرفته‌اند که مدیریت دارایی‌ها باید بر عهدۀ تیم‌هایی از واحدهای مختلف سازمان باشد.

در دنیای امروز که شرکت‌ها در جست‌وجو برای افزایش درآمد و سودآوری، تمام میوه‌های در دسترس را چیده‌اند و از تمام فرصت‌ها استفاده کرده‌اند، نگهداری از تجهیزات و مدیریت دارایی‌های فیزیکی هنوز یکی از عرصه‌هایی است که جای بهبود دارد و می‌تواند بر حاشیۀ سود سازمان بیفزاید؛ چرا که سازمان‌های بزرگ و صنایع پرتجهیز هرساله هزینه‌های گزافی را صرف نگهداری از تجهیزات، ماشین‌آلات و دستگاه‌ها و مدیریت دارایی‌هایشان می‌کنند. این در حالی است که با اتکا به اصول صحیح مدیریت دارایی‌ها و بهره‌گیری از تکنیک‌های نوین و به‌روز می‌توان از این هزینه‌ها کاست و بر کارایی تجهیزات افزود.

در همین راستا، شرکت پمکو در مقام پیشگام عرصۀ مدیریت دارایی‌ های فیزیکی در ایران بر آن شد که دانش خبرگان و متخصصان حاضر در این عرصه را محک بزند و جوایزی را نیز به پاس قدردانی از مشارکت شما تقدیمتان کند. پرسش‌های این آزمون نیز از میان منابع اصلی و معتبر این عرصه طراحی شده بودند و از 5 مهر 99 الی 5 آبان 99 فرصت حضور در این آزمون را داشتید. گزارش کامل مسابقه مدیریت دارایی های فیزیکی را در لینک زیر مطالعه نمایید.