وبینار آینده انقلاب صنعتی چهارم برگزار شد

وبینار آینده انقلاب صنعتی چهارم برگزار شد

Title:

Description:


انقلاب صنعتی چهارم که هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد فصلی جدید در پیشرفت بشر است؛ فصلی که با افزایش دسترسی به مجموعه‌ای از فناوری‌های خارق‌العاده و تعامل بین آن‌ها میسر شده و بر سه انقلاب صنعتی پیشین استوار است.

در همین راستا، وبینار آینده انقلاب صنعتی چهارم با حضور صدها تن از مدیران، علاقه‌مندان و خبرگان برگزار شد. این وبینار که به بهانۀ چاپ سوم کتاب «شکل‌دهی به آیندۀ انقلاب صنعتی چهارم» در انتشارات آریاناقلم برنامه‌ریزی شده بود، با حضور آقایان محمود کریمی (مشاور و مروج نوآوری)، دکتر علی زواشکیانی (مترجم کتاب و عضو مجمع جهانی اقتصاد و رئیس هیئت مدیره پمکو)، دکتر امیر ناظمی (عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور) و مهدی ایزدیار (مدیرعامل فناپ زیرساخت) برگزار شد.

در این وبینار ابتدا دکتر زواشکیانی دربارۀ محتوا و مضامین اصلی کتاب و ضرورت انتشار آن در ایران صحبت کردند. سپس دکتر ناظمی دربارۀ زمینه‌های شکل‌گیری انقلاب صنعتی چهارم در کشور آلمان، استفاده از ICT در این کشور صنعتی و دگرگونی مدل‌های کسب‌وکار توضیحاتی ارائه کردند. در ادامه نیز دکتر ایزدیار دربارۀ تأثیر انقلاب صنعتی چهارم بر شرکت‌ها و کسب‌وکارها و نیز ذی‌نفعان کلیدی این حوزه صحبت کردند.