برگزاری آیین رونمایی از محصولات فناورانه کشور با حضور دکتر ستاری

برگزاری آیین رونمایی از محصولات فناورانه کشور با حضور دکتر ستاری

Title:

Description:


مشارکت پربار شرکت مدیریت منابع فیزیکی اطمینان پردیس مهر (پمکو)، با بسته نرم افزاری مدیریت عملکرد تجهیزات (APM)، در آیین رونمایی از محصولات فناورانه کشور که با حضور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در تاریخ 5 تیر 1400 برگزار شد.

در این نشست، بسته نرم‌افزاری مدیریت عملکرد تجهیزات با برند Effectus APM ، توسط شرکت اطمینان پردیس مهر در حضور دکتر ستاری و معاونین ایشان، رونمایی شد. در این مراسم، ماژول‌ها، کاربردها و مخاطبان صنعتی این نرم‌افزار معرفی، و مورد بحث و بررسی توسط معاون رئیس جمهور و هیات همراه قرار گرفت.

در حاشیه این مراسم و رونمایی از محصولات فناورانه، دکتر سورنا ستاری، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان بیان کردند هدف از این جلسات، شناساندن برخی از شرکت‌های فناور و تشویق فعالیت آن‌ها در حوزه‌های جدید است. در ادامه ایشان از عملی شدن مباحثی گفتند که تا چند سال گذشته فقط بصورت تئوری مطرح بوده است. همچنین اضافه کردند حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، چند سالی است در کشور مطرح شده است، اما شرکت‌هایی که توانسته‌اند کار عملی و محصولات نسل جدید روی میز بگذارند تعداد محدودی است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآور شد: ما زیست بوم خود را در کشور داریم و شرکت‌ها نیز می‌بایست کارهای بومی خود را ارائه دهند؛ و بسیاری از این تکنولوژی‌ها قابلیت وارد شدن مستقیم از خارج از کشور را ندارند.

وی چندین مثال از حضور هوش مصنوعی و سایر تکنولوژی‌های مرتبط با تحولات دیجیتال در زندگی روزمره بیان کرد و افزود: امروزه خدمات هوش مصنوعی در کشور در سامانه‌های مختلفی گسترده شده و این‌ها همه حاصل تلاش نخبگان در این حوزه است.

در این مراسم آقایان دکتر مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشته و بیاناتی ارائه نمودند.نظرات

Your email address will not be published.