همکاران خارجی

همکاران خارجیپروفسور Andrew Jardine، استاد دانشکده مهندسی مکانیک و صنایع دانشگاه تورنتو کانادا و مدير مرکز قابليت اطمينان و بهينه سازي نگهداري و تعميرات (C-MORE) در این دانشگاه است. پروفسور جاردین پدیدآورنده نرم افزارهایی در حوزه نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابليت اطمينان از جمله PERDEC, EXAKT, AGE/CON بوده است که هم اکنون در آمریکای شمالی در صنایع متعددی به کار می‌­روند.

ایشان نويسنده چندین کتاب از جمله كتاب Maintenance Replacement and Reliability است كه براي اولين بار در سال 1973 به چاپ رسيد و هم اكنون به چاپ ششم رسيده است. جدید ترین کتاب اوAsset Management Excellence- Optimizing Equipment Life Cycle Decisions است که به همراه J D Campbell و J.McGlynn نگارش شده است. پروژه­‌های اخیر ایشان روی پیش‌بینی روند هزینه­‌های عملیات و نگهداری و تعمیرات برای یک شرکت تولید و توزیع برق، بهینه سازی زمان تعویض تجهیزات متحرک زیرزمینی برای یک شرکت معدنی، ایجاد یک دوره عمر بهینه از دارایی­‌های خطی شرکت گاز ایالت اونتاریو کانادا و برعهده گرفتن ارزیابی کامل از فعالیت‌های تعمیر و نگهداری یک شرکت پتروشیمی متمرکز بوده است.


بن استیونس (Ben Stevens)، پایه گذار و مدیر شرکت بین المللی Data Track با 40 سال‏ تجربۀ کاری بین‌‏المللی در زمینۀ مدیریت نگهداری و تعمیرات در آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، آسیا و به خصوص خاورمیانه و یکی از متخصصان مطرح در کلاس جهانی است. او همچنین برای 7 سال مدیر توسعه شرکت مشاوره معظم PriceWaterhouse Coopers بوده است. بن استیونس علاوه بر اینکه مدرس حرفه‌ای و مورد تایید دانشگاه تورنتو کانادا می‌باشد، هم‌اکنون در زمینه استراتژی‌های نگهداری و تعمیرات، سیستم‌­های کامپیوتری مدیریت نگهداری و تعمیرات، تعیین شاخص‌های عملکردی، بهبود نگهداري و تعميرات و مدیریت دارایی ­‌های فیزیکی فعالیت می‌­کند را بر عهده دارد.


جیمز وی رِیِس پیکنِل (James V. Reyes-Picknell) پایه‏ گذار و رئیس شرکت ConciousAsset است.

پیکنل بیش از 35 سال سابقۀ مستقیم در مدیریت قابلیت اطمینان، مهندسی، عملیات، نگهداشت و مشاورۀ کسب‏ و کار دارد و ازجمله می توان به دو سال مسئولیت بخش خدمات مشاوره کسب و کار شرکت IBM، هفت سال مشاور ارشد PricewaterhouseCoopers، سه سال مسئولیت در شرکت جنرال موتور آمریکا و مسئولیت‌­های بسیار دیگر در شرکت­‌های معتبر جهان اشاره کرد.

او دارای کارشناسی علوم کاربردی در مهندسی مکانیک از دانشگاه تورنتو است و مهندس حرفه‏‌ای رسمی، مشاور مدیریت رسمی و عضو رسمی انجمن نگهداشت و قابلیت اطمینان است. او نویسنده، مدرس، مربی، سخنور و مشاوری برجسته است و متخصص رشتۀ خود به شمار می‏‌رود.


Leonard Middleton با بیش از 25 سال سابقه حرفه‌ای، از جمله افراد برجسته در مدیريت پروژه، مشاوره و اجرای زمینه­‌های مختلف نگهداری و تعمیرات و نرم افزارهای مرتبط آن در جهان محسوب می­‌شود. او 6 سال سابقه مدیریتی در شرکت PWC را دارد و بنیانگذار و مالک Asset Management  Solutions است.


آقای Mathieu مشاور ارشد، شرکت خدمات مشاوره قابلیت اطمینان ABB در کانادا، دارای بیش از 30 سال تجربه در برنامه ریزی استراتژیک، عملیات و مدیریت نگهداری و تعمیرات و مشاور ارشد شرکت مشاوره قابلیت اطمینان می‌­باشد و از اشخاص کلیدی بحث قابلیت اطمینان در کانادا و جهان محسوب می گردد که بسیاری از شرکت­‌های بین‌المللی به دنبال بهره‌گیری از خدمات ایشان می‌باشند.


Basim Al-najjar یک چهره شاخص جهانی و استاد Terotechnology و رئیس مرکز مدیریت دارایی­‌های صنعتی CeIAM است. او همچنین حدود 13 سال ریاست بخش Terotechnology دانشکده فن آوری و طراحی دانشگاه Växjö سوئد را عهده دار بود. او عضو هیئت علمی انجمن نگهداری و تعمیرات سوئد، شبکه بین المللی برای تشخیص صنعتی، شبکه تحقیقات اروپا در مدیریت استراتژیک مهندسی دارایی و بنیاد بین‌المللی تحقیقات در نگهداری و تعمیرات است. او موفق به دریافت جایزه Danielssons در سال 2002 به پاس نتایج پژوهش‌­های خود گردید. او همچنین در سال 2009، جایزه­‌اي برای توسعه و تست MDSS دریافت کرد.


پروفسور توماس، 40 سال مدیریت نگهداری و تعمیرات در صنایع پتروشيمی را در تمام سطوح تجربه کرده است و در ده سال گذشته تمرکز خود را روی پروژه­‌های استراتژیک برای بهبود قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات قرارداده است. وي مولف 5 کتاب مرجع و متخصص‌تراز اول جهان در بحث مدیریت تغییر می‌­باشد و برای بیش از 30 سال در شرکت پتروشیمی SUNOCO فعالیت داشته است. شرکت پمکو تحت لیسانس این مجموعه در زمینه مدیریت تغییر و تبدیل فرهنگ سازمانی به فرهنگ پیش فعال به ارایه خدمات آموزشی مشغول است.


آقای خالد کمال، به عنوان یک چهره شاخص در مدیریت دارایی های فیزیکی و مشاور مدیریت نگهداری و تعمیرات و ممیزی سیستم‌­های مدیریت دارایی در جهان مطرح می‌­باشد. او تجربیات طولانی در پیاده سازی RCM و آموزش آن را دارد. در سال 1998 شرکت Skytech را در مصر پایه گذاری کرد و تجربه های موفق زیادی را در سیستم­ های نرم افزاری نگهداری و تعمیرات نیز در کارنامه خود دارد.


شبکه جهانی Aladon اولین و بزرگترین شرکت در زمینه پیاده سازی متدلوژی RCM در دنیا است. این شبکه جهانی متشکل از متخصصان با تجربه و آموزش دیده مطرح در زمینه قابلیت اطمینان است. این شرکت تاکنون در بیش از 2000 واحد صنعتی مختلف در 80 کشور دنیا به پیاده سازی این روش پرداخته است و بیش از 70000 نفر دوره های آموزشی Aladon در سراسر جهان حضور داشتند.

شرکت پمکو نماینده انحصاری شرکت Aladon در کل خاورمیانه است.


مرکز Center of Maintenance, Operation and Reliability Engineering (C-MORE)، یک مرکز بین المللی و شناخته شده و باسابقه در زمینه بهینه سازی فعالیت­‌های نگهداری و تعمیرات دارایی ­های فیزیکی در دنیا است و زیرمجموعه گروه مهندسی مکانیک و صنایع دانشگاه تورنتو محسوب می­‌شود. این مرکز توسط پروفسور Jardine Andrew K.S. مدیریت می‌­شود و دکتر علی زواشکیانی مدیرعامل شرکت پمکو مدیر برنامه های آموزشی و ارتباط با صنعت این مرکز می­‌باشد.


Bentley یکی از شرکت‌های بزرگ نرم افزاری در امریکا و در سطح جهان است. این شرکت با بهره گیری از شبکه ای از معماران، مهندسان و متخصصان از طریق ارائه راه حل­‌های نرم افزاری برای حفظ زیرساخت ها در زمینه مدیریت دارایی ­ها فعالیت می­‌نماید. این شرکت که در سال 1984 بنا نهاده شده، دارای بیش از 3000 همکار در 50 کشور جهان و بیش از 500 میلیون دلار درآمد سالانه است. اين شركت از سال 2005 سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری در تحقیق و توسعه انجام داده است.


BANAK یک شرکت متخصص در ارائه خدمات، استراتژی­‌های بهینه و به روز برای بهبود تصمیم گیری­‌های مدیریت دارایی­ های فیزیکی است و این خدمات مشاوره، متن آموزشی، سی دی و نرم افزار هستند و متون آموزشی این شرکت از جمله مراجع در حال تدریس در دانشگاه تورنتو تلقی می­‌گردد. شرکت BANAK خدمات به سازمان ها از جمله حمل و نقل، معدن، تاسیسات الکتریکی، و صنایع فرایندی را در کارنامه خود دارد.


موسسه آموزشی Leoron یک مرکز شناخته شده و معتبر بین المللی در زمینه آموزش سیستم ­های تخصصی است که خدمات خود را در بالاترین سطح به سراسر جهان از روسیه تا امارات و از چین تا اروپا و آمریکا عرضه می‌دارد و مدارک آن مورد قبول طیف وسیعی از سازمان‌ها و کشور‌ها است.