Effectus

بسته نرم افزاری مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite

در کمتر از 24 ساعت می‌توانید استفاده از نرم افزار Effectus را شروع کنید و همراستا با تحولات سریع انقلاب صنعتی چهارم، تمامی فعالیت‌های مرتبط با دارایی‌های فیزیکی‌تان را با به روزترین متدهای این حوزه، مدیریت کنید و قابلیت اطمینان دارایی‌هایتان را بهبود دهید.

دانلود بروشورخرید بسته‌های نرم افزار Effectus


درباره Effectus APM Suite

Effectus نخستین بسته نرم افزاری مدیریت عملکرد تجهیزات و ارائه‌کننده سرویس‌های نسل چهارمی برای مدیریت تجهیزات و دارایی‌های فیزیکی در کشور است. نسل جدیدی از نرم افزارها که در ادامه سیستم‌های مدیریت و پشتیبانی مانند CMMSها و EAMها توسعه یافته‌اند و محیط داده‌ای بزرگتر و پیوسته‌ای را ارائه می‌کنند. ماژول‌های تخصصی و تحلیلی گسترده‌ای که در بسته نرم افزاری مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus توسعه یافته است، علاوه بر اینکه نیاز به ماژول‌های CMMS و EAM‌های متداول در بازار از قبیل مدیریت تجهیزات، مدیریت دستورکارها، مدیریت انبار و غیره را برآورده می‌کند، داده‌های تولید شده و در گردش در این ماژول‌ها را آماده تحلیل‌های موثر می‌نماید و در محیطی یکپارچه، با امکان تحلیل و تصمیم‌سازی، استراتژی‌ها و فعالیت‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که در بهبود دسترس پذیری تجهیزات و قابلیت اطمینان و در عین حال کاهش هزینه و ریسک، نقش بی رقیبی دارد.

بسته نرم افزاری Effectus APM Suite محصولی کلاس جهانی است که با رویکرد یکپارچه‌سازی کلیه فرایندهای مدیریت دارایی های فیزیکی از نقطه تولید داده تا تصمیم‌گیری و اجرای اقدامات حاصل از آن، در یک پروژه مشترک ایرانی – کانادایی توسعه یافته و در داخل کشور بصورت انحصاری و متناسب با نیازهای صنایع کشور، خدمات کامل آن توسط شرکت پمکو ارائه می گردد. البته لازم به ذکر است که با توجه به سهم قابل توجه طرف‌های ایرانی در توسعه این محصول، دسترسی کامل به کلیه خدمات فنی و بومی سازی نیازمندی‌های شرکت‌های ایرانی، شرایط پشتیبانی بی‌نظیری برای این محصول در کشور ایجاد نموده است.

چرا Effectus انتخاب درستی است؟

نرم افزار Effectus مبتنی بر استفاده در فضای وب (cloud-based) توسعه یافته است (اگرچه امکان استفاده از آن در شبکه‌های محلی و جدا از فضای اینترنت نیز وجود دارد)؛ البته نکته جذاب در این است که برای سازمان‌های بزرگ و کوچکی که علاقمند به درگیرشدن با موضوعات نصب و نگهداری سرور و سرویس‌های مبتنی بر وب نمی‌باشند، به‌راحتی امکان فقط دریافت سرویس از نرم افزار Effectus در فضای ابری ما وجود داشته و بدون نیاز به انجام هرگونه اقدامی، فقط با دریافت نام کاربری و گذرواژه، می‌توانند در هر زمان و مکانی شروع به استفاده از نرم افزار نمایند. به عنوان مثال، در هنگام انجام نت به راحتی می‌توان بر روی ابزارهای پرتابل (مانند تلفن همراه) به اطلاعات و سوابق تجهیز و جزئیات دستور کار دسترسی داشت و حتی قبل از انجام دستور کار و در محلی که تجهیز قرار دارد، چک لیست‌های تعاملی دستور کار را گام به گام جلو رفت.

امکان استفاده از فضای ابری (در کنار اینکه می‌توان بطور سنتی نیز نرم افزار را نصب نمود) موضوعاتی مانند دسترسی به نفر IT و پشتیبان، نگهداری سرور که عملکردش 24/7 مونیتور می‌شود، جلوگیری از کند، مختل و یا حتی داون شدن سیستم، دسترسی سریع و بی درنگ به آخرین آپدیت‌ها، خیال راحت از مکانیزم‌های بکاپ‌گیری و ریستوریشن، یا حتی مسائلی مانند رمزنگاری داده و بروز نگهداشتن سیستم‌های آنتی ویروس و امنیتی را کلا از بین دغدغه‌های بهره‌برداران از نرم افزار حذف می‌نماید.

از طرف دیگر استفاده از آخرین تکنولوژی‌های تولید نرم افزار و البته دوست‌دار ابزارهای موبایل باعث شده، استفاده از امکانات این نرم افزار حتی بر روی گوشی‌های هوشمند نیز تجربه بسیار شیرینی باشد و از هر زمان و مکانی بتوان فعایت‌های مربوط به مدیریت تجهیزات را شروع، اجرا یا کنترل نمود. معماری بسیار مدرن Effectus به صورت میکروسرویس، استفاده از هر کدام از سرویس‌های نرم افزار به تنهایی و جداگانه، و یا در کنار یک یا چند ماژول یا سرویس دیگر از همین بسته نرم افزاری، یا حتی در کنار ماژول‌های نرم افزارهای دیگر را ممکن می‌سازد.

الگوریتم‌های تحلیلی مورد استفاده در Effectus حاصل سال‌ها فعالیت کاربردی صنعتی در معتبرترین مراکز پژوهشی دنیا بوده و به دور از سعی و خطا و متدها و تئوری‌های آزموده نشده، امکان تحلیل‌های دقیق و کاربردی را برای صنایع پیشرو کشور ممکن می‌سازد.

از نظر کارکردی نیز می‌توان به برخی امتیازات ممتاز Effectus اشاره نمود. به عنوان مثال انعطاف پذیری در کاستومایز کردن تاکسونومی، کلاس‌بندی‌های تجهیزات و سلسله مراتب‌های مختلف، ماژول اطلاعات تجهیزات Effectus را در زمره نرم افزارهای بنچمارک کلاس جهانی قرار داده است.

از طرف دیگر می‌توان به امکان تعریف فرایندهای مدیریت تعمیرات از صفر، یا کاستومایز کردن فرایندهای پیش فرض اشاره نمود که اجرا و مدیریت فعالیت‌های مرتبط با تجهیزات را بسیار بهینه و در عین حال کاربرپسند می‌نماید.

محیط داده‌ای یکپارچه که Effectus می‌تواند در اختیار سازمان‌ها و شرکت‌های پیشرو قرار دهد، انجام تحلیل‌هایی مانند:

RCM: Reliability Centered Maintenance

RCA: Root Cause Analysis

APA: Asset Prioritization Analysis

ACA: Asset Condition Assessment

LCC: Life Cycle Costing

RBS: Risk Based Spares

را با همان کیفیتی که در شرکت‌های کلاس جهانی انجام می‌شود ولی یکپارچه با سایر اقدامات پایه‌ای نگهداشت تجهیزات، ممکن می‌سازد.

در شکل زیر می‌توانید نحوه تبادل داده در نرم افزار Effectus APM Suite را ملاحظه نمایید.با وجود امکانات متنوع و وسیع در بسته نرم افزار Effectus APM Suite، به مدد تجربه خبرگان Asset Management، کار انتخاب ویژگی‌ها و ابزارهای مورد نیاز از این بسته برای شما موضوع دشواری نخواهد بود؛ و پکیج‌های مختلفی بر اساس ابعاد و نیازمندی‌های مجموعه شما آماده شده است؛ این پکیج‌ها از نقطه‌ای شروع می‌شود که پایه‌ای‌ترین نیازهای شما برای دور ریختن کاغذها و فایل‌های اکسل‌تان، آن هم به صورت رایگان، را پوشش می‌دهد تا سطحی که پیچیده‌ترین نیازهای تحلیلی را در بر می‌گیرد که برترین شرکت‌ها سراغشان را می‌گیرند.

یکی از ابزارهای تحول دیجیتال: نرم افزارهای مدیریت عملکرد تجهیزات

مدیریت عملکرد تجهیزات در خلق ارزش در زمینه مدیریت دارایی های فیزیکی همراه سازمان هستند؛ در بهبود دسترس پذیری تجهیزات و قابلیت اطمینان و در عین حال کاهش هزینه و ریسک.

APMها با تمرکز بر استراتژی‌های رفع یا مدیریت خرابی‌های کارکردی تجهیزات و دارایی‌ها که ریسک بالایی نیز دارند و همچنین بهبود استراتژی‌هایی که در سرتاسر چرخه عمر تجهیز منجر به بهینه‌سازی برنامه عملیات و نگهداشت می‌شود، به سازمان کمک می‌کنند. این نرم افزار و روش‌ها و استراتژی‌های مورداستفاده در آن، ابزاری است برای تحول دیجیتال و در نهایت تعالی در مدیریت دارایی های فیزیکی‌تان.

ماژول‌های نرم افزار Effectus APM Suiteماژول ثبت و ساماندهی اطلاعات تجهیزاتماژول مدیریت کار نگهداری و تعمیراتماژول مدیریت قطعات یدکی ریسک محورماژول هزینه ‏یابی چرخه عمر (LCC)ماژول تحلیل علل ریشه‌ای (RCA)ماژول نگهداشت مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM)ماژول ارزیابی وضعیت سلامت تجهیزاتماژول اولویت بندی تجهیزات


نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite پاسخگوی چه نیازهایی از سازمان است؟

نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite در پاسخ به سوالات زیر به شما کمک می‌کند:

 • آیا این دارایی بحرانی است؟
 • تاریخچه این دارایی چیست و سلامت این دارایی چگونه است؟
 • در چه حالت‌هایی، این دارایی خراب می‌شود، چگونه می‌توان ریسک خرابی را کاهش داد و هزینه کاهش ریسک خرابی چقدر است؟
 • پیامدهای خرابی این دارایی در کسب و کارمان چیست؟
 • چه فعالیتی برای جلوگیری از خرابی لازم است؟ و برنامه اجرای آن‌ها را چگونه باید چید و پیشرفت آن‌ها را مونیتور نمود؟
 • استراتژی کلی ما به منظور بهبود اهداف کسب و کار برای این دارایی چه باید باشد؟
 • چگونه می‌توانیم موثرتر دارایی‌هایی با حساسیت کمتر را مدیریت و نگهداری کنیم به طوری که به مشکلی در آینده تبدیل نشوند؟
 • چطور می‌توانیم از وقوع حوادث و خرابی دارایی‌های مهم جلوگیری نماییم؟
 • چگونه می‌توانیم هزینه قطعات یدکی را کاهش دهیم؟
 • وضعیت سلامت و عمر اقتصادی هر تجهیز چگونه است و چه زمانی تعویض و یا تعمیر کنیم؟

نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite رویکردی اثبات شده است برای کاهش خرابی‌های برنامه‌ریزی نشده، کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات و کاهش ریسک‌های زیست محیطی، سلامتی و ایمنی.

نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite فراتر از یک تکنولوژی است.

در دنیای صنعتی امروز، مدیریت عملکرد تجهیزات فرایندهایی را در بر دارد که سازمان‌ها برای چک کردن، ارزیابی کردن، نگهداشت و سرمایه‌گذاری بر روی تجهیزات و دارایی‌هایی که کسب و کارشان را پیش می‌برد، به کار می‌برند.

درست است که مفهوم  APM در طی دو دهه اخیر مصطلح شده است ولی فرایندهای مورد استفاده در آن، بسیار بیشتر از دو دهه است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد اما مهم است که بدانیم، مدیریت عملکرد تجهیزات فراتر از یک تکنولوژی است.

در واقع بکارگیری نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite استراتژی یکپارچه‌ای است که به نیروی انسانی، فرآیندها و سیستم‌ها کمک می‌کند که در عملیات خود، حرکت پایداری به سمت تعالی داشته باشند.

تعالی کار آسانی نیست، ولی با سرمایه‌گذاری بر روی نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite در سطح کسب‌ و کار می‌توان ارزش‌های موردنظر را از تحولات درون‌سازمانی خود محقق کرد؛

این سرمایه‌گذاری به سازمان‌ها کمک می‌کند تا تغییرات سازمانی مورد نیاز برای توانمندسازی تیم‌های عملیاتی در تغییر فرایندها و جاری سازی فرهنگ بهبود مستمر در سازمان را مشاهده نموده و آن‌ها را به سرانجام رسانند.

مدیریت داده­‌ها و اطلاعات تجهیزات در نرم افزار Effectus با بهره‌گیری از استراتژی‌های موثر نگهداری و تعمیرات، دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای به همراه خواهد داشت.


مشاهده جزئیات

در نسل فعلی نرم افزارها، کاربرپسندی و راحتی انجام کار با آن‌ها و همزمانی تحولات دیجیتال، انگیزه‌ای ایجاد کرده است تا هر عضوی از تیم مشتاق کار با آن باشد. نرم افزار Effectus نیز به دلیل کاربرپسندبودن (User-friendly) یادگیری و پیاده‌سازی راحتی دارد و کاربران در مدت زمان کوتاهی، آموزش کار با نرم افزار را می‌بینند.


تجربه نشان می‌دهد که ایجاد ساختار سلسله مراتبی تجهیزات به‌عنوان «ستون فقرات» نرم افزار در نظر گرفته می‌شود. ایجاد ساختار سلسله مراتبی در ماژول تجهیز Effectus به صورتی منعطف و مطابق با نیازهای اطلاعاتی آینده فراهم است. این ساختار سلسله مراتبی در فرایند نگهداشت سازمان و جنبه‌های بی‌شماری از عملکرد نرم افزار Effectus مفید واقع می‌شود.


نرم افزار Effectus به راحتی به طبقه‌بندی و تحلیل حجم عظیم داده‌های سازمان کمک می‌کند و اطلاعات مفیدی در اختیار سازمان قرار می‌دهند. پیامدهای شایان استفادۀ مؤثر از مدیریت اطلاعات تجهیزات در نرم افزار Effectus کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری در مورد میزان سفارش مجدد، کدام افراد چه زمانی برای انجام کار در دسترس هستند، چه نوع تجهیزاتی برای انجام کار آماده است، کدام دستور کار باید اول انجام شود، عملکرد کدام تجهیز از اهداف مشخص‌شده برای قابلیت اطمینان پایین‌تر آمده است، کدام تجهیزات هنوز ضمانت دارند، از کدام برنامۀ کارِ استاندارد استفاده شود و چه زمانی برای کار نگهداشت اقتضایی باید دستور کار صادر شود و صدها تصمیم دیگر را تسهیل کند.


تمامی ماژول‌های Effectus با یکدیگر ارتباط دارند و تبادل اطلاعات به سرعت بین آن‌ها صورت می‌گیرد.

نرم افزار Effectus نه تنها به جریان انداختن”چه کسی، چه کاری انجام دهد” را در چرخه عمر تجهیزات و مدیریت داده‌ها و فرایندهای مربوطه آسان می‌کند بلکه طی آنالیزهای پیچیده، ولی اثبات شده در صنایع پیشرو، مشخص می‌کند که “اگر (فعالیتی باید صورت گیرد)، چرا و چه زمانی؟” صورت گیرد. درنتیجه می‌توان استراتژی‌های سازمان را با داده‌های جدید مورد بازنگری قرار داد؛ در این تصمیم‌گیری، می‌توان بحرانی بودن تجهیز و وضعیت سلامت آن را دخیل نمود.

ارتباط بین ماژول‌ها در نهایت بر عملکرد کلی دارایی‌های فیزیکی تاثیرگذار بوده و محیطی امن، سالم و بهره‌ور برای تولید و نگهداشت فراهم می‌کند. در شکل سمت راست می‌توانید نحوه تبادل داده در نرم افزار Effectus APM Suite را ملاحظه کنید.

جایگاه نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات (APM) در سازمان‌های دارایی محور

میزان اهمیت نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات (APM) در هر صنعتی متفاوت است و ارتباط مستقیمی با میزان وابستگی آن صنعت به تجهیز دارد. در صنایع تجهیزمحور، نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات (APM) نرم‌ افزاری “ضروری” است که “باید” از آن استفاده شود؛ البته بسیاری از سازمان‌های دارایی محور به اهمیت استفاده از نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات (APM) برای بهبود فرآیندهای عملیات و نگهداشت خود واقف هستند.

سازمان‌های دارایی محور در حرکت به سمت تعالی و در هنگامی که از ظرفیت‌ها و تحلیل‌های مدیریت ریسک دارایی‌ها، مدیریت استراتژی دارایی‌ها (RCM، RCA، ACA، APA، RBS، LCC)، نگهداری و تعمیرات پیشگویانه و غیره در جهت بهبود فرآیندهای کلی سازمان استفاده می‌کنند، به استفاده از قابلیت‌های نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات (APM) نیز نیاز پیدا می‌کنند؛ استراتژی‌هایی که از تحلیل داده‌های تمیز و لیبل‌گذاری شده حاصل از ماژول‌های پایه‌ای مانند ماژول ثبت تجهیز و ماژول مدیریت کار، علاوه بر داده‌های فناوری عملیات و اینترنت اشیاء، سود می‌برد و درنهایت به تصمیمات موثری منجر می‌شود که در همان محیط یکپارچه نرم افزار به اجرا در می‌آیند.


شما کدام یک را انتخاب می‌کنید: بهبود حاشیه سود یا کاهش ریسک؟

کاهش هزینه‌ها برای افزایش سود

چالش‌ها

 • خرابی‌های برنامه‌ریزی نشده به دلیل استفاده از دارایی‌های با طول عمر زیاد
 • نبود قطعات یدکی موردنیاز و سرمایه
 • کار اضافی به دلیل شکست‌های پیش بینی نشده
 • افزایش ریسک مسائل ایمنی

سرمایه‌گذاری برای کاهش ریسک

چالش‌ها

 • تعمیر و نگهداری بیش از حد تجهیزات
 • قطعات یدکی اضافی موجودی کالا
 • افزایش تعداد نیروی کار نگهداری و تعمیرات
 • داشتن دارایی‌های استندبای اضافی نیاز به سرمایه‌گذاری بالا دارد
 • دشواری در تعیین دارایی‌های منسوخ، یا نیازمند تعمیر یا تعویض

آگاهی نسبت به چالش‌های هر دوی “بهبود حاشیه سود” و “کاهش ریسک” در تصمیم‌گیری به ما کمک می‌کند که بیندیشیم چطور می‌توان هر دو را به طور همزمان داشت و با استفاده از روش‌های جدید، تعادلی بین این دو برقرار کرد.

ویژگی‌ها و فواید نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite

حرکت به سمت دیجیتالی شدن صنعت، آسان و سریع نیست ولی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و اثبات شده‌ای همچون نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite و دیجیتالی شدن نگهداری‌ و‌ تعمیرات و عملیات، سازمان شما می‌تواند به برتری رقابتی قابل توجهی دست یابد.

از ویژگی‌ها و فواید نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • بر پایه رویکردهای مبتنی بر ریسک مدیریت دارایی‌های فیزیکی
 • همراستا با استانداردهای صنعتی PAS55 و ISO55001
 • افزایش قابلیت اطمینان با شناسایی و اولویت‌بندی ریسک‌ها و کاهش خرابی‌ها قبل از رخ‌دادن آن‌ها
 • کاهش هزینه نگهداری‌ و‌ تعمیرات با کاهش نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه غیرموثر مبتنی بر زمان و خرابی‌های هزینه‌بر
 • کاهش هزینه‌های سرمایه با افزایش عمر اقتصادی دارایی‌های موجود
 • مدیریت دانش ساختاریافته و درنتیجه تسهیل در جابجایی‌های شغلی
 • مدیریت کارآمدتر انطباقات از طریق گردش ناب و روان‌کارها و گزارش گیری‌های مناسب
 • بهبود تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی عملیات از طریق آنالیزها و محیط داده‌ای یکپارچه

نتایج پیش‌بینی پذیر و برجسته استفاده از نرم افزار مدیریت عملکرد تجهیزات Effectus APM Suite در سازمان‌های تجهیزمحور را می‌توان به خوبی در بازگشت سرمایه حاصل از آن مشاهده کرد؛ افزایش قابل توجه تولید سالانه، کاهش بودجه معمول بهره‌برداری و نگهداشت، کاهش بودجه اضافه کاری نگهداری و تعمیرات، کاهش هزینه پیمانکار، کاهش ارزش موجودی انبار و کاهش هزینه مواد و قطعات یدکی نگهداری و تعمیرات. تمامی موارد ذکر شده از طرفی منجر به افزایش قابلیت اطمینان و از طرف دیگر باعث کاهش ریسک می‌شوند.

ارائه کلیه خدمات مربوط به نرم افزارهای مدیریت و پشتیبانی دارایی‌های فیزیکی در شرکت پمکو مبتنی بر سال‌ها تجربه در شرکت‌ها و سازمان‌های پیشرو بوده است؛ به عنوان نمونه می‌توان به پروژه‌های پیاده‌سازی نرم افزارهای بنچمارک (مانند INFOR)، طراحی و تولید نرم افزارهای تحلیلی Asset Management، مشاوره در ارزیابی، انتخاب، پیاده‌سازی یا دوباره پیاده‌سازی نرم افزارهای CMMS/EAM، مشاوره در طراحی مفهومی تمام یا بخشی  از نرم افزارهای CMMS/EAM یا بهینه‌سازی موردی ماژول‌های خاص اشاره نمود.

همچنین مجموعه پمکو، با هدایت آقای دکتر علی زواشکیانی، همکاری‌های کلاس جهانی در خصوص طراحی و توسعه نرم افزارهای تخصصی تحلیلی با مراکز تراز اول این حوزه در دنیا داشته که می‌توان به همکاری با شرکت آلادون و مرکز C-MORE و تعدادی دیگر از موسسات اروپایی و آمریکایی اشاره نمود؛ حاصل این همکاری‌ها تولید ابزارهای نرم افزاری بوده است که هرکدام در حوزه تخصصی‌شان پیشروترین ابزار تحلیلی برای اتخاذ تصمیمات مبتنی بر شواهد داده‌ای برای تجهیزات هستند.


اجازه دهید که Effectus به شما نشان دهد چگونه مدیریت عملکرد دارایی‌های فیزیکی‌تان می‌تواند به عملیات دارایی‌هایتان کمک کند.