تاثیر کرونا بر کسب و کارهای کوچک و متوسط

ژانویه 5, 139945
front-view-social-distancing-concept.jpg


تاثیر کرونا بر کسب و کارهای کوچک و متوسطاستراتژی شرکت‌های کوچک و متوسط در زمان بحران

کسب‌وکارها همگی تحت تأثیر گسترش ویروس کرونا قرار گرفته‌اند. سایۀ ترس بر تمام جوامع سایه افکنده و فعالیت‌های اقتصادی متوقف شده‌اند. در این میان شرکت‌های کوچک و متوسط بیشتر از همه در معرض خطر هستند؛ زیرا سرمایۀ کمتری دارند و در بحران‌ها آسیب‌پذیرترند. در چنین شرایطی حسابداران می‌توانند وارد گود شوند و از دانش و خبرگی خود برای کمک به بقای شرکت‌ها بهره ببرند. این مقاله که در 12 مارس 2020 در سایت accaglobal.com منتشر شده است، علاوه بر بررسی تاثیر کرونا بر کسب و کارهای کوچک و متوسط ، گام‌هایی عملیاتی را نیز برای گذار از این وضعیت بحرانی پیشنهاد می‌دهد.


تاثیر کرونا بر کسب و کارهای کوچک نیز به وضوح قابل مشاهده است. کسب‌وکارهای کوچک در سراسر جهان با یکی از چالش‌برانگیزترین دوران تاریخ معاصر روبه‌رو هستند. گسترش کووید 19 یا ویروس کرونا این مشاغل را وامی‌دارد با محیطی نامطمئن، پیش‌بینی‌ناپذیر و به‌سرعت درحال‌تحول سازگار شوند.  شرکت‌های کوچک و متوسط اکنون در میان مشاوره‌های ضدونقیض و گیج‌کننده یا حتی کمبود مشاوره سرگردان شده‌اند؛ هرچند، برای اطمینان از بقای کسب‌وکارشان باید بتوانند مسیر درست را بیابند و برگزینند.

وقتی تا همین جا برخی شرکت‌های بزرگ مثل شرکت هواپیمایی Flybe انگلستان زمین‌گیر شده‌اند، دور از ذهن نیست که شرکت‌های کوچک و متوسط نتوانند این رکود را تاب بیاورند؛ زیرا علاوه بر اینکه تحت فشار کسب‌وکارهای بزرگ قرار دارند، باید با محدودیت‌های زنجیرۀ تأمین و مصائب نیروی کار هم دست‌وپنجه نرم کنند.الکساندرا زارونینا (Aleksandra Zaronina) رئیس شرکت SME Professional Insights در انجمن حسابداران خبرۀ انگلستان (ACCA) می‌گوید: «ما از اتفاقات قبلی درس می‌گیریم، اما باید این واقعیت را درک کنیم که شرایط کشورهای مختلف با هم فرق دارد. همیشه راه‌حل‌هایی رسمی و غیررسمی وجود دارد و قبلاً دیده‌ایم که روش‌های متعددی برای حمایت از شرکت‌ها وجود دارد.»

زارونینا خاطرنشان می‌کند که شرکت‌های کوچک به جوامعی که در آن‌ها فعالیت می‌کنند بسیار نزدیک هستند و این جوامع هم کارمندان و هم بازار خدمات و محصولات آن‌ها را تأمین می‌کنند. این شبکه‌های غیررسمی می‌توانند راهی برای پشتیبانی از کسب‌وکارها فراهم کنند و به آن‌ها در بهبودی پس از شوک ناشی از عوامل خارجی مانند همه‌گیریِ فعلی کمک کنند.

به جرئت می‌توان گفت که نقدینگی مالی و جریان پولی مهم‌ترین نگرانی هر کسب‌وکاری است، صرف‌نظر از اینکه در کدام شهر و کشور فعالیت می‌کنند. زارونینا می‌گوید: «پرداخت‌های دیرهنگام و معوق حتی در زمان رونق بازار هم دردسرساز هستند، و احتمالاً با ادامۀ همه‌گیری کرونا فشار این چالش بیشتر هم می‌شود. دسترسی به منابع جایگزین مالی در کشورهای مختلف متفاوت است و اینجاست که حسابداران، به‌عنوان مشاوران کسب‌وکار، می‌توانند زمین بازی را تغییر دهند.»اکنون زمان برنامه‌ریزی است

اما مهم‌تر از هر چیزی شرکت‌ها باید مطمئن شوند که برنامه‌ای مدون و سنجیده برای تداوم کسب‌وکارشان در اختیار دارند و این برنامه باید به‌طور مرتب به‌روز شود. چنین برنامه‌ای باید تأمین‌کنندگان را در نظر بگیرد، فهرست ریسک‌ها را به‌صورت جغرافیایی و همچنین بر اساس دسته‌بندی‌های صنعتی ارزیابی کند و راهنمایی‌های  جهانی را دنبال کند. زارونینا ادامه می‌دهد: «اما یادتان باشد که این برنامه حتماً به کارکنان اطلاع‌رسانی شود تا آن‌ها هم بتوانند مشارکت کنند. این فرهنگِ مشارکتی به همه حس مالکیت می‌بخشد.»اما اگر کسب‌وکار شما در منطقه‌ای قرار دارد که به‌طور کامل قرنطینه شده است، احتمالاً هیچ‌کدام از این اقدامات کافی نیستند. جان کام (John Kam) از «انجمن حسابداران رسمی» (FCCA) که یک شرکت مشاوره‌ای زنجیرۀ تأمین چینی را اداره می‌کند، شرایط چین را شرح می‌دهد که در آنجا نزدیک به دو ماه تمام کسب‌وکارها تعطیل بودند. کام توضیح می دهد: «افرادی که در این شرکت‌ها کار می‌کردند تنها نیمی از حقوق خود را دریافت کردند؛ امری که قدرت خرید مردم را کم کرد. تئاترها و سینماها هم تعطیل بودند. صنعت خدمات به نیروی کاری بستگی دارد که از سایر مناطق به اینجا می‌آیند، و افت ناگهانی حمل‌ونقل و کاهش جابه‌جایی‌ها بسیاری از کسب‌وکارها را تحت تأثیر قرار داده است.

بااین‌حال کام اضافه می‌کند که دولت چین در سطح ملی، استانی، شهری و محله‌ای توانست سبد گسترده‌ای از انواع کمک‌ها و یارانه‌ها را برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده فراهم کند. این موارد شامل معافیت‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی و تمدید وام‌های تجاری می‌شود. او می‌گوید: «دولت به حامی اصلی کسب‌وکارها تبدیل شده است.»

درحال‌حاضر در برخی کشورها، از جمله انگلستان، کمک‌هایی مشابه به کسب‌وکارهای کوچک ارائه می‌شود. ریشی سوناک (Rishi Sunak)، وزیر دارایی انگلیس، در سخنرانی‌اش در 11 مارس طیفی از اقدامات دولتی را رونمایی کرد: دولت هزینه‌های مرخصی و بیمۀ استعلاجی بنگاه‌هایی با کمتر از 250 کارمند را برای مدت دو هفته تأمین می‌کند، و درعین‌حال این شرکت‌ها می‌توانند به وام «شرایط غیرمترقبه کسب‌وکارها»  تا سقف 1.2 میلیون پوند نیز دسترسی داشته باشند. همچنین برخی از عوارض و مالیات‌های دولتی نیز لغو شده‌اند.


افراد، اولویت اول

اما نباید فراموش کنیم که مسئلۀ همه‌گیری ویروس کرونا قبل از هر چیز مسئله‌ای انسانی است. روسانا چوی (Rosanna Choi)، رئیس مجمع جهانی ACCA برای شرکت‌های کوچک و متوسط می‌گوید: «من و شریکم، قبل از مشاوره به مشتریان، اول باید مراقب کارکنان خودمان باشیم.»


روسانا چوی از واحد مدیریت خود خواسته است کارهای مقدماتی را انجام دهند، از جمله تهیه و توزیع مواد بهداشتی، ضدعفونی مکان‌های مهم شرکت، تقویت بازرسی و توجه به بهداشت حرفه‌ای، گزارش به‌موقع اطلاعات مرتبط بر اساس زمان‌بندی مشخص، و اقدامات پزشکی و قرنطینه برای کسانی که به مناطق آلوده رفت‌وآمد دارند. او می گوید: «از کارکنانمان خواستیم سفرهای خود طی 14 روز گذشته را گزارش دهند (برای بررسی اینکه آیا در مناطق پرخطر بوده‌اند یا خیر) و جلسات روزانه با مدیران داشتیم تا همۀ مدیران و کارکنان در جریان اطلاعات قرار گیرند و مشارکت کنند. این موضوع زمانی اهمیت می‌یابد که بدانیم بسیاری از مناطق مسکونی از اوایل فوریه بسته شدند (به‌دلیل سال نو چینی) و اجازۀ ورود غریبه‌ها را نمی‌دادند.»

خانم چوی می‌گوید: «در چین و هنگ‌کنگ مدرسه‌ها تعطیل شده‌اند و نیروهای امداد محلی مجبورند در استان‌های محل زندگی خود فعالیت کنند. والدین شاغل با تعطیلی مدارس و مهدکودک ها سعی می‌کنند بین رسیدگی به فرزندان و مدیریت کارهایشان تعادل ایجاد کنند. مهم‌تر از همه، آن‌ها باید ترس و عدم‌اطمینانی روبه‌رو شوند که این بیماری در پی داشته است. مدیران کسب‌وکارها باید دغدغه‌های همۀ کارکنان را درک کنند.»

هرچند، خانم چوی و دیگران بر این باورند که پس از گذار از این بحران می‌توان خبرهای خوبی هم شنید. در دل هر تهدیدی، فرصتی نیز نهفته است. در چند هفتۀ گذشته کارکنانم نسبت به تغییرات سازگارتر شده‌اند. کارایی ما بهبود یافته است و ارتباطمان قدرتمندتر شده است. در واقع اکنون بهترین فرصت برای ایجاد تغییرات مثبت است.»


گام‌های عملیاتی

برای کاهش تاثیر کرونا بر کسب و کارهای کوچک و متوسط و همینطور تقاضای بازار، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • به‌دنبال راه‌های جایگزین برای ارائه خدمات و محصولات باشید.
 • منابع جایگزین عرضه را بیابید و مطمئن شوید که همۀ تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد قرار نمی‌دهید، خواه در یک شرکت یا یک منطقۀ جغرافیایی.
 • مطمئن شوید که برنامه‌ای برای تداوم کسب‌وکارتان دارید و مرتباً آن را به‌روز می‌کنید. این برنامه باید ریسک‌های مرتبط با زنجیرۀ تأمین را لحاظ کند.
 • در پی یافتن منابع جایگزین مالی باشید، زیرا تأخیر در پرداخت‌ها به مسئله‌ای روبه‌رشد تبدیل خواهد شد.
 • بررسی کنید که دولت چه کمک‌هایی ارائه می‌دهد؛ ممکن است یارانه‌هایی برای شرکت‌های آسیب‌دیده ارائه شود، از جمله معافیت‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی و وام‌های کسب‌وکار.
 • جلسات آنلاین منظم برگزار کنید تا با تأمین‌کنندگان، مشتریان و کارمندان در ارتباط باشید.
 • از کارمندانتان هم به‌صورت عملی و هم عاطفی پشتیبانی کنید و مرتباً به آن‌ها یادآوری کنید که در کنارشان هستید.

تصویر کلی

تأثیر کووید19 هم‌اینک آشکار شده است. مؤسسۀ آکسفود اکونومیکز (Oxford Economics) پیش‌بینی تولید ناخالص ملی در سطح جهان را برای سال 2020 به اندازۀ 2 درصد پیش‌بینی کرده، که 0.5 درصد کمتر از پیش‌بینی اولیه‌اش در ژانویه است. بازگشت کسب‌وکارها به روال عادی در چین آهسته‌تر از چیزی بوده که انتظارش می‌رفت، درحالی‌که گسترش کووید 19 و آشفتگی‌های متعاقبش در سایر مناطق در حال افزایش است.

این مؤسسه می‌گوید که با گسترش شیوع این بیماری در بسیاری از نقاط جهان، بازارهای بورس سیری نزولی در پیش گرفته‌اند و این ریسک جدی وجود دارد که «به‌موازاتی که اوضاع مالی دشوارتر می‌شود، شاهد اختلالی پایدار و چشمگیر باشیم.» این گزارش جمع‌بندی می‌کند که رکود جهانی هنوز پیامد ناگزیر این ویروس نیست، «اما افزایش تدریجی خبرهای بد ممکن است ما را به این سمت سوق بدهد».


مطالب مرتبط

مهار تأثیر ویروس کرونا بر کسب‌ و کارها و ریسک های اقتصادی آن
مهار تأثیر ویروس کرونا بر کسب‌ و کارها و ریسک های اقتصادی آن
شیوع کرونا در جهان! همین حالا باید اقدام کرد
شیوع کرونا در جهان! همین حالا باید اقدام کرد
شیوع ویروس کرونا در جهان: آسانی از پی سختی
شیوع ویروس کرونا در جهان: آسانی از پی سختی
رهبری کسب و کارها در زمان بحران کرونا
رهبری کسب و کارها در زمان بحران کرونا

45 comments

 • alkace

  1 اردیبهشت 1401 at 11:30 ق.ظ

  (1 29 2022- The lewes center is closed today due to inclement weather and a level 2 driving restriction. Stay safe!) We have Veteran Ambassadors throughout the country to guide you through the process. Displaying only new or modified licences on January 22, 2021. Show all licences. For more information on the MMP program contact Tehama County Health Services Agency 530-527-8491 ext: 3048 The Natural Medicine Clinic of Richmond Two maps showing potential locations for dispensaries and other medical marijuana facilities were provided to the city council at the Dec. 16 meeting. Based on your answers, you may be eligible for medical cannabis. We would be happy to provide you with a free consultation with one of our medical cannabis healthcare practitioners where you will have the opportunity to discuss your potential options. https://me20ivl.leedsnewmedia.net/wordpress/community/profile/justine76m51603/ Whether you’re driving in snow for the first time or a seasoned driver looking for a quick refresher, we’ve got some useful winter driving tips for everyone. As… Call Toll-Free Within North America In 2019, about one-quarter (25.7%) of residents of Nova Scotia (N.S.)and approximately one-fifth of residents of Newfoundland and Labrador (N.L.)(21.1%), New Brunswick (N.B.) (20.3%), Alberta (Alta.)(19.3%), and British Columbia (B.C.)(19.1%) reported using cannabis in the previous three months, above estimates for the rest of Canada (all other provinces combined). At 11.8%, Quebec (Que.) residents had lower-than average use. A comparison of each province’s pre-and-post rates also suggests higher percentages of N.L., N.B., N.S. and Alta. residents are using cannabis since legalization.

 • Montepuddy

  12 اردیبهشت 1401 at 1:37 ق.ظ

  [url=http://cheapdrugs.store/#]how to treat ed[/url]

 • RogerPharo

  22 اردیبهشت 1401 at 1:19 ق.ظ

  propecia 5mga propecia buy online purchase propecia no prescription

 • RogerPharo

  24 اردیبهشت 1401 at 1:05 ق.ظ

  cattle ivermectin for humans ivermectin for horses ivermectin tablets amazon

 • RogerPharo

  24 اردیبهشت 1401 at 3:54 ب.ظ

  propecia 5mg for sale drug finasteride cheap propecia canada

 • RogerPharo

  25 اردیبهشت 1401 at 7:08 ق.ظ

  buy finasteride online finasteride 1 mg propecia costs

 • Normanram

  27 اردیبهشت 1401 at 7:02 ب.ظ

  stromectol for sale stromectol stromectol 3 mg tablets price

 • Normanram

  29 اردیبهشت 1401 at 12:30 ق.ظ

  legitimate online pharmacies india prescriptions from india reputable online pharmacies in india

 • JohnnyJancy

  30 اردیبهشت 1401 at 2:01 ق.ظ

  where to buy cheap clomid online clomid for sale clomid for sale

 • JohnnyJancy

  31 اردیبهشت 1401 at 8:33 ق.ظ

  buy clomid 50mg online clomid tablets for sale buy clomid 50mg online

 • Austinbrorb

  1 خرداد 1401 at 3:27 ق.ظ

  To be sure, fans have been able to stream some sports for years, from international soccer to out-of-market MLB games. And legacy media companies are perhaps a decade away, if not more, from streaming most of their highest-rated events at the expense of pay-TV, analysts said. Broadcast rights with the major sports leagues are too expensive to take off TV, which still reaches tens of millions of homes. There are existing broadcast rights deals that limit streaming, too. For UK and Ireland customers:Connect to your Sky or NOW account to watch. The broad strokes are that Peacock (so-named for the iconic NBC logo) is the streaming home for all things NBCUniversal. (That’s the combined companies of NBC and Universal.) TV shows. Movies. Sports. Kids shows. New original series. Old favorites. For other international audiences:Peacock is not yet available in your territory. https://www.smartenergyislandstraining.net/index.php/community/profile/blondellvinci85/ Home News BBC iPlayer and ITV Player coming to Sky Anytime+ In addition to the above method, the fully-featured BBC iPlayer app is available on Sky Q by: And about 30 seconds behind the Sky BBC channel, I’d keep your windows shut & stay away from the internet during the game! Sky has confirmed plans to bring Apple TV+ to its Sky Q and Sky Glass platforms in the coming weeks. TV+ has remained one of the biggest absentees from Sky Q and Sky Glass, which boasts support for the likes of Netflix, Disney+, BBC iPlayer, All4, and Prime Video. But that’s all about to change. ================================================SkyQ Silver bundle (V2 2TB with UHD + two minis) in region #71 (Oxford) using VirginMedia Gig1 Fibre (1.2Gbps 55Mbps). No, you can’t. The signer is part of the programme and can’t be removed.

 • JohnnyJancy

  1 خرداد 1401 at 2:24 ب.ظ

  stromectol price usa stromectol for sale stromectol pills for humans

 • JohnnyJancy

  2 خرداد 1401 at 3:14 ق.ظ

  stromectol 3 mg tablets price stromectol for sale stromectol for sale

 • Austinbrorb

  2 خرداد 1401 at 4:16 ب.ظ

  Check up with your favorite online casino game. Real money bonuses might be waiting for you here. Some casinos reward players for making a deposit on a certain day, while others provide free spins for playing specific casino games within a specified time period. Some may even give you extra credit for a certain payment method you use to deposit cash, for example, bitcoin. Even those who like to play online gambling for real money on a desktop computer should explore mobile casinos. Some casino sites provide unique mobile-only bonuses to new sign-ups or special mobile-only prizes to existing players in order to encourage them to play more regularly. Furthermore, gambling enjoyers may still win real money playing mobile casino games on real money gambling apps and sites. Most casino sites provide free mobile versions of their games available for phone and tablet for individuals who are not ready to play for real money. https://menpodcastingbadly.co.uk/forums/profile/steve0440651633/ Sweepstakes slots are supposed to be fun first, which is why you buy free play to enjoy entertaining games. However, the bonus tokens still give you a chance to win something valuable. The ability to figure out what 20% off means can go a long way when you’re shopping, native casino money for example. Native casino money if you think that the games offered are not your style, to the correct row wins 3 euros. In this respect, einen Automat zu manipulieren. Merry spinning slot machine she craps casino california wanted him to look like a church-going saint and blow things up, but either way. Casinova slot machine this deal will not only land you the epic main game, you need to at least fill in your banking details to activate the bonus. 88 wild dragon slot online real money no deposit bonus the second level is gambling regulation by the state and territory authorities, Jack worked as an airline steward.

 • EddieDep

  4 خرداد 1401 at 7:45 ق.ظ

  stromectol for sale stromectol for sale ivermectin overdose in dogs

 • MichaelTop

  5 خرداد 1401 at 3:47 ق.ظ

  viagra without a doctor prescription usa viagra tablets for men price of viagra

 • MichaelTop

  5 خرداد 1401 at 6:37 ب.ظ

  viagra discount sildenafil 100 mg price of viagra

 • HomerNig

  6 خرداد 1401 at 10:02 ق.ظ

  where to buy cialis online generic version of cialis cialis one a day with dapoxetine canada

 • HomerNig

  7 خرداد 1401 at 3:11 ب.ظ

  cialis 10mg vs 20mg tadalafil does the va approve cialis for patients

 • HomerNig

  8 خرداد 1401 at 7:02 ق.ظ

  cialis super active for cheap buy tadalafil cialis supr active

 • HomerNig

  8 خرداد 1401 at 9:44 ب.ظ

  cialis generic 20mg tadalafil generic cialis 20mg

 • HomerNig

  9 خرداد 1401 at 11:00 ق.ظ

  cialis usa pharmacy buy tadalafil how to buy cialis from canada

 • HomerNig

  10 خرداد 1401 at 12:16 ق.ظ

  buy cialis singapore buy tadalafil cialis for cheap

 • Hom

  1 تیر 1401 at 11:26 ب.ظ

  Continuing our look at the available casino bonus codes that can be collected from the top New Zealand casinos online, this review turns its attention to the casino online no deposit free spins allowance. Here you will learn of the best free spins bonuses that are 100% FREE! In addition to the bonus, players may earn additional Free Spins and enjoy improved gameplay by redeeming enticing prizes and promotions at one of the best Canadian No Deposit Casinos. Feel free to keep reading to find out how to get your hands on possibly one of the best No Deposit Bonuses for Canadian and New Zealand players. Filed UnderCasino Bonuses Free Spins German Casino Bonuses No Deposit Bonuses Together with 21.com and Push Gaming we added an extra bonus for all New Zealand visitors of BestBettingCasinos.com. When you join 21.com you not only receive the available welcome bonuses. You can also try the new Push Gaming video slot The Shadow Order with 200 free spins. Push Gaming gives you 200 free spins when you join 21.com and make a deposit of NZ$25 or higher. Use bonus code SHADOW when you make your deposit. After you finished the deposit you can open The Shadow Order and activate your 200 free spins. You receive all free spins straight after you finished the deposit. https://www.howtoeconomize.com/community/profile/marquitagravatt/ €500 Welcome Offer + 200 Free Spins 1xSlots Casino Jazz Spin If you are more of a casino type of player, then you’ll be happy to know that the casino of Betway also offers a very similar welcome bonus but with a bigger amount. This time, you have the chance to get up to ВЈ50 worth of bonus money by taking advantage of this bonus. BonusFinder UK is an independent online casino and online sportsbook comparison website. Taking up one of these offers may result in a compensation to BonusFinder UK. Gambling can be addictive. Call 0808 8020 133 for free 24 7 confidential advice for anyone affected by gambling problems. 18+ only. #ad Did you know Slots have been around since somewhere between 1887 and 1895, where Charles Fey of San Francisco, California, U.S. devised an automatic mechanism with three spinning reels containing a total of five symbols – horseshoes, diamonds, spades, hearts, and a Liberty Bell. From then to now, the world has grown to love the excitement of the spinning reels. And you can’t get anymore exciting than with Betway as these games boast some of the biggest jackpots in the world! – Progressive Jackpot Slots in particular are world-renowned for their astonishing lump sum payouts.

 • galiNaifs

  14 مرداد 1401 at 6:29 ق.ظ

  Viagra Prix En Pharmacie Belgique [url=https://buycialikonline.com]is there a generic cialis available[/url] Where Can I Buy Alli Canada

 • bak

  18 مرداد 1401 at 12:41 ق.ظ

  Welcome to Viejas, home of the BEST players club in Southern California. The main reason why is because $5 isn’t worth much to casinos. Gaming establishments have a tough time paying their dealers and other operational costs on $5 blackjack wagers. Please stand by, while we are checking your browser… *Proprietary game and trademark used under license from SHFL Entertainment, Inc. Four Queens: $5 6:5 blackjack and variants, $5 craps, $5 roulette (00 and 000) The combined value of great blackjack variants (including terrific games of online blackjack with live dealers) and spicy promotions will help you enjoy the games even more, especially if you download their mobile app to play mobile blackjack. Terms of Use Privacy Policy Responsible Gaming Advertising Standards In the event of any conflict or inconsistency between any provision of this Agreement and any of such other terms, conditions, policies, statements and explanations, the order of precedence shall be in descending order of clauses i. to vi. above, except that this Agreement, any applicable website user agreement and any applicable mobile application user agreement shall rank below the applicable Lottery Game Rules and Pay-to-Play Game Rules for such purpose. https://irishbirder.com/community/profile/ajab70303554668/ The main task of an online casino should be to provide us with a plethora of casino games. After all, what good is it being able to spend your Bitcoin at a casino if you don’t enjoy its games? *These are not traditional exchanges but instead are online crypto stores that allow customers to buy Bitcoin and other crypto gambling coins using credit cards. Here’s a quick example of everything you must do to use cryptocurrency at a casino: Another reason to choose a Bitcoin online casino is the instant payouts. Because of the fishy nature of online casinos, players usually prefer crypto casinos so they won’t have to deal with long payment processing times that typically takes several days if using credit and debit cards or bank transfers. Instead, players on Bitcoin casinos can benefit from using Bitcoin as they get their profits immediately. Finally, the cost of transferring funds in and out of your account is significantly lower than traditional online casinos.

نظرات

Your email address will not be published.